Nabídka masáží

Dopřejte si kvalitní masáž! 

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem, který se užívá k odstranění bolesti, navození dobré nálady a k zotavení svalstva již po celé tisíciletí. Masáže tedy představují vhodné obohacení péče o celé lidské tělo a jeho zdraví a také kondici. Pokud Vás například trápí bolesti nohou nebo zad, mohou Vám masáže pomoci! V dnešní uspěchané době plné stresu a nervozity jsou masáže perfektní součástí relaxace. Masáže jsou navíc velmi prospěšné a přinášejí mnoho příznivých účinků pro naše tělo, mohou nám ulevit také od psychické bolesti, ale může být dobrým pomocníkem i od psychických problémů. Proto Vám můžeme nabídnout bohatou nabídku masérských služeb, které mohou být zaměřeny čistě na úlevu od bolesti, stejně jako se může jednat o metody, které jsou naopak spojeny přímo s relaxací. Nejenom, že byste měli při výběru masáže hledět nutně jenom na její typ. Aby vám skutečně pomohla, je třeba myslet i na pravidelnost. Masáže rozhodně nejsou jednorázovou záležitostí, a to zvláštně ve chvíli, kdy vám mají skutečně pomoci. A jak často chodit na masáže? Podívejte se s námi na rady, které jsou vytvořeny ve spolupráci s kvalitními maséry.

Jak často chodit na masáže?

Máte bolesti zad a potřebujete je odstranit?

Mnoho lidí jde na masáž až ve chvíli, kdy už je doslova pozdě. Tedy kdy už jsou bolesti téměř nesnesitelné a je třeba je odstranit co možná nejdříve a nejrychleji. Pokud je právě toto vaše situace, a hledáte správný interval, jak často chodit na masáže, tak vám musíme říci, že v tomto případě platí jedno pravidlo „čím více, tím lépe pro vás“. Když máte skutečně silné a dlouhodobé bolesti, je nutné je začít aktivně řešit. Jedna masáž vám od nich rozhodně neuleví. V takovém případě je dobré myslet na to, že byste měli docházet na masáž alespoň dvakrát týdně. Myslete na to, že jste tuto proceduru několik let podceňovali, a tak nyní nezbývá než začít chodit za odborníkem hodně často. A do jaké doby ho navštěvovat? Samozřejmě do doby, než bolest ustoupí. Potom přijde ten pravý čas na změnu intervalu.

Vše je individuální!

Nezapomínejte na to, že každý jsme jiný. Každý máme jiný věk, jinak stavěné tělo, nebo jiný životní styl. Jiné mohou být potřeby u aktivního sportovce, jiné budou u manuálně pracujícího člověka a jiné u toho, co celé dny jenom sedí na židli v kanceláři. Pokud navštívíte jedno z našich masérských center, můžete si být jisti tím, že společně s masérem najdete ten pravý interval i pro vás. Takový, který vám nejprve pomůže od výrazné bolesti a později dokáže vaše tělo dlouhodobě udržovat v dokonalé fyzické kondici.

 

Chcete potěšit své známé a přátele?

Darujte zdraví a luxusní relaxaci! 

Nabízíme zvýhodněné permanentky a dárkové poukazy!

   


 

Klasické masáže

Klasické masáže

Masáže působí příjemně na každého. Na novorozence, na starší lidi, na sportovce, na muže a samozřejmě nejvíce na ženy. Je to účinná podpora relaxace, pomáhá odstraňovat stres, napětí a odborná masáž také odstraní bolesti svalů a kloubů, zmírní bolesti hlavy a problémy se spánkem. 

Tato procedura se uplatňuje zejména při onemocnění pohybového aparátu (např. k utišení bolesti), je doplňkem léčby tam, kde je nutné uvolnit ztuhlé svaly, ošetřit bolestivé kontraktury nebo připravit klienta na léčebný tělocvik. Pro dosažení lepšího efektu se doporučuje před masáží prohřátí těla.  

Masáže zad a šíje

Záda jsou velmi silnou a pohyblivou partií a hlavní podpůrnou strukturou těla, proto zasluhují nejvíce pozornosti. Masáží zad masérka působí na nervy ovlivňující každou část těla. Hladké a plynulé hmaty natahují svaly a tkáně kolem kontur zad a pomáhají obnovit ohebnost a získávat zdraví a pohyblivost, zatímco silnější tahy po páteřních svalech a přes bedra přinesou větší úlevu bolavým a ztuhlým svalům.

Masáž celého těla

Naprosto jedinečná masáž celého těla, je úžasný zážitek pro Vaší duši, kůži, nervovou soustavu, svaly, klouby, krevní oběh a trávení. Naprostá relaxace spojená s dotykem masérských rukou ve Vás zanechá příjemný pocit po celý den. Pomůže odstranit některé problémy a bolesti nohou, zad, rukou nebo hlavy.

  

Výsledný účinek: 

Klasická masáž odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organismu.

  

Kontraindikace:

(Kontraindikací rozumíme stav, kdy masáž nelze z nějakého důvodu provádět).

 

  • křečové žíly na dolních končetinách,
  • těhotenství,
  • stavy mimořádné únavy a vyčerpání organismu,
  • pooperační stavy v dutině břišní a hrudníku,
  • postižení kůže chorobným zánětem,
  • nádorová onemocnění,
  • problémy srážlivosti krve a kornatění tepen,
  • onemocnění žlučníku a močových cest,
  • u těžkých poruch prokrvení a krvácivých stavů.


Sportovní masáže

Sportovní masáže

Jedná se o velmi oblíbenou masáž, která se vyvinula z klasické masáže, ale používá rychlejší hmaty nebo vyšší tlak. Jejím hlavním cílem je příprava svalů na následné zatížení (to v případě tzv. “pohotovostní masáže“) nebo odstranění metabolitů ze svalstva. Masér používá vyššího tlaku, aby důkladně propracoval svaly včetně hlubších vrstev. Zlepšuje prokrvení ve svalech a napomáhá odplavování škodlivých látek, což má za následek ideální svalové zahřátí a protažení před výkonem nebo rychlejší regeneraci po výkonu. Tím se podstatně snižuje riziko případného úrazu během další fyzické námahy. 

Sportovní masáž tvoří důležitou součást přípravy amatérských i vrcholových sportovců, kteří chtějí opakovaně podávat sportovní výkony a zároveň co nejúčinněji předcházet vzniku trvalého poškození organismu.

Účinky sportovní masáže:

  • ovlivňuje průtok krve do jednotlivých orgánů a urychlují odplavování toxických látek z organismu
  • zmírňují nebo odstraňují bolest
  • zlepšují krevní oběh
  • urychlují hojení a regeneraci organismu
  • vyplavují stresem nahromaděné toxické látky

 

Kontraindikace:

  • horečka
  • akutní stavy
  • infekční onemocnění
  • po extrémní námaze a vyčerpání
  • kožní choroby
  • postižená nebo zraněná místa na těle, čerstvé rány, plísně, modřiny
  • záněty šlach a žil
  • zlomeniny 
  • onemocnění dutiny břišní spojené se záněty (slepé střevo, žlučník) nebo krvácení (žaludeční vřed apod.)


Lávové kameny - Hot Stones

Lávové kameny - Hot Stones

Masáž lávovými kameny (Hot Stones) patří mezi nejluxusnější masáže. Svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž Vás dovede k absolutní relaxaci a mnohdy Vás i ukolébá k posilujícímu spánku.

  

Doporučení

  • Pro celkovou harmonizaci a prohřátí organismu.
  • Při problémech s ledvinami a močovým měchýřem.
  • Jako podporu při léčbě lymfatického systému, celulitidy.
  • Nachlazení, ne však při zvýšené teplotě, mohlo by dojít k přehřátí

 

Masáž lávovými kameny (Hot Stones) je jednou z nejlepších terapií na celkovou relaxaci a uvolnění organismu. Jde o aktivní masáž, kterou se masírují všechny svaly na těle nejde jen o položení kamenů po těle. Je to starobylá léčebná procedura. Kameny jsou používané pro svou schopnost pomáhat léčit

odebírají negativní energii, odstraňuje bolesti stimuluje akupresurní body. Tato neobyčejná metoda pomáhá harmonizovat tělo na všech úrovních.

 

Lávové kameny jsou schopné svou vibraci a energii nás energicky dobít a harmonizovat. 
Provádí se za pomocí speciálních masážních hmatů, teplých lávových kamenů a aromatického oleje. Kombinace tepla, dotyku a vůně ji řadí právem mezi královny masáží a pro klienta se stává nezapomenutelným zážitkem. Je vhodná při únavě, podrážděnosti, vyčerpanosti. Právě horké kameny dokážou povzbudit činnost orgánů. 


Znovu obnovený tok energie klienta uklidní a uvolní, odplaví z těla toxiny a stres. Nastartuje očistný proces, detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla. Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také ihned do svalů. Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání. Otevírají se kožní póry. Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém. Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus. Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností se uvolnit, při klimakterických obtížích. Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže na klientovu psychiku. Doporučuje se proto lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni v krátkém okamžiku podat špičkový výkon.

 

Výsledný účinek:

  • Masáž dokonale uvolní tělo, mysl a zbaví Vás stresu a napětí. Teplo a speciální masážní techniky velice blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly, klouby, záda, krční páteř, revmatismus, křeče, stres a nespavost.

 

Kdy nedoporučujeme: 

  • ischemická choroba srdeční, vysoký krevní tlak,
  • křečové žíly,
  • těhotenství.


Baňkování

Baňkování

Baňkování neboli vakuová terapie je tisíce let stará medicína pocházející zřejmě ze staré Číny. Baňkování totiž pomáhá odstranit bolest páteře a pohybového aparátu a ovlivňuje také správnou funkci vnitřních orgánů. Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva. Použití baněk může být různorodé. Lze je kombinovat s jinou technikou masáže, nebo je přikládat na akupresurní body a tím stimulovat meridián. Baňkování dosahuje také skvělých účinků při léčbě různých otoků.  

 

A co vše metoda baňkování dokáže?

Odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, zlepšuje prokrvování svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním, baňkování přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli, pomáhá při rýmě nebo jiných onemocněních a migrénách.

 

Jak fungují baňky?

Baňky kulovité nádoby, které se pomocí tlakové pumpy umísťuji na pokožku, kde vytvoří podtlak. Baňka silným podtlakem přivodí vznik krevních podlitin. Působí tak fyzikálně, reflexně, ale i metabolicky tím, že ovlivňuje pochody látkové výměny v okolí a stimuluje imunitu organismu. Po přiložení baňky pod tlakem je vtažena kůže i podkoží, dojde k popraskání drobných cévek, zřetelnými jako modřina. Prokrvení a okysličení kritických bodů odplaví škodliviny a opakovaně vede k úlevě od bolesti v zádech a upraví i funkce příslušného vnitřního orgánu. Baňky lze přikládat na záda, podbřišek, loket, kyčelní kloub nebo chodidlo.

  

Výsledný účinek:

  • Při proceduře dochází k očištění organismu a celkové úlevě ztuhlých svalů, která způsobuje bolest.

Baňkování není vhodné, pokud trpíte:

  • trombózami
  • křečovými žilami
  • gangrénami 
  • máte otevřené rány nebo hnisavé infekce
  • rozsáhlé varixy
  • cévní výduť v místě výskytu těchto nemocí


Lymfatické masáže ruční

Lymfatické masáže ruční

Již v roce 1939 byla poprvé představena nová metoda ošetření – tzv. lymfatické masáže. Šlo o velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, napomáhající odtoku přebytečné vody a odpadních látek z těla a vylepšující především obranyschopnost organismu. V dnešní době je tato metoda využívána pro zdravotní i pro kosmetické účely.

Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a nahromaděné toxické látky. Volný odtok mízy je nezbytný pro plynulé odstranění těchto látek z tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje dobře, snižuje se i celková obranyschopnost organismu, což se nejčastěji projevuje celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, nemocemi, únavou nohou a otoky.Masáží, jež působí na tento lymfatický systém lze podpořit detoxikaci, která pomáhá se všemi těmito neduhy.Jelikož lymfatický systém a žilní systém spolu úzce souvisí, lymfatická masáž pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému – především jako prevence křečových žil.Dochází ke zlepšení posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se potom okysličuje rychleji a celkově dochází k oživení a ulehčení funkce celého cévního systému.

Použití lymfatické masáže (lymfodrenáže) - indikace kosmetické

K zlepšování kosmetického vzhledu pokožky, zpomalení procesu stárnutí - prevence vrásek, odbourávání podkožního tuku - celulitidy. Lymfatická masáž se dá provádět jen na určitých částech těla nebo na těle celém. Pro dlouhodobý účinek je třeba absolvovat minimálně tři až pět ošetření během jednoho týdne až 14 dnů. Každý by měl počítat s tím, že se po účinné masáži může stávající stav na chvíli zhoršit. Jde o reakci těla na odstraňování toxických látek a vždy do několika hodin nebo několika málo dní vše negativní odezní. Nebojte se tedy v kůře pokračovat.

Manuální lymfodrenáž je hmatová technika, jejímž cílem je podpora funkce povrchového mízního systému. Ten je důležitou součástí našeho imunitního systému a je zodpovědný za odvádění odpadních látek z těla. Lymfodrenáž urychluje tok lymfy mízním řečištěm a podporuje látkovou výměnu organismu.  

Manuální lymfodrenáž je VELMI ÚČINNOU LÉČEBNOU METODOU, pokud řešíte:

  • Zmenšení otoků a snížení bolesti, která je s nimi spojená,
  • Zlepšení stavu otoků v těhotenství,
  • Prevenci celulitidy a zlepšení jejího stavu,
  • Zvýšení imunity,
  • Detoxikaci organismu,
  • Regeneraci po operacích a úrazech,
  • Prevenci vzniku křečových žil,
  • Léčbu akné,
  • Zmírnění migrény,
  • Snížení nadváhy,
  • Zlepšení stavu únavy

Dodržování pitného režimu, což je základní podmínkou úspěchu této metody!

 

Účinky manuální Lymfodrenáže: 

  • regenerace a detoxikace organismu,
    • zvýšení imunity,
    •  obnova mízního systému po jeho selhání (operace, úrazy),
    •  lymfedémy, otoky způsobené poruchou odtoku mízy,
    •  zmírnění migrenózních stavů (na začátku nebo v klidovém období),
    •  chronické záněty dutin,
    •  zmírnění potíží při statické zátěži končetin,
    •  zlepšuje stav pleti a pokožky, zpevňuje podkoží,
    •  fyzioterapie sportovců – zvýšení kondice,
    •  celkově ozdraví tělo, dodá energii zvláště po prodělaných stresech 

Kdy manuální lymfodrenáž neprovádíme (kontraindikace):

  • u kožních onemocnění (virové infekce, opary, dále plísňové infekce, plísně, záněty kůže a měkkých tkání, otevřené rány, hnisavé kožní rány, proleženiny v akutním stadiu) – hygienické důvody,
  • onkologické onemocnění v akutní fázi – riziko rozšíření nemoci,
  • nestabilní nádorové onemocnění,
  • oblast krku nesmí být ošetřena u nemocných se zvýšenou funkcí štítné žlázy a srdeční arytmií,
  • projevy srdečního a ledvinového selhávání (isch. choroba srdeční, angina pectoris, infarkt myokardu, nestabilizovaná hypertenze, hypotonie, astma bronchiale, …),
  • těžké plicní onemocnění (bronchiální astma, chronická bronchitida, obstrukční choroba plicní, akutní plicní edém…)
  • hluboká mízní drenáž se nesmí provádět v těhotenství, při kojení a během menstruace,
  • u vážného onemocnění jater a ledvin – aby nedošlo k ještě vyššímu skokovému zatížení těchto interních orgánů,
  • zánětlivé onemocnění střeva, u divertikulozy a ilepzních stavů, u aneurysmatu břišní aorty,
  • cévní mozková příhoda,
  • zvýšená funkce štítné žlázy (hyperthyreosa),
  • neurologické onemocnění (epilepsie, neuropatie, plexopatie…)
  • nediagnostikované břišní obtíže,
  • akutní žilní zánět (tromboflebitida)
  • akutní infekční onemocnění (chřipková viróza, zvýšená tělesná teplota…)
  • osteosyntéza a endoprotézy v léčené oblasti,
  • diabetici – citlivá kůže,

opatrnost je nutná u lidí starších 60 let pro zvýšené riziko uvolnění možného aterosklerotického plátu karotické tepny (záněty žil).



Lymfodrenážní masáže strojové

Lymfodrenážní masáže strojové

Již v roce 1939 byla poprvé představena nová metoda ošetření – tzv. lymfatické masáže. Šlo o velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, napomáhající odtoku přebytečné vody a odpadních látek z těla a vylepšující především obranyschopnost organismu. V dnešní době je tato metoda využívána pro zdravotní i pro kosmetické účely.

Lymfatické cévy odvádějí z tkání vodu, ionty, bílkoviny a nahromaděné toxické látky. Volný odtok mízy je nezbytný pro plynulé odstranění těchto látek z tkání. Pokud lymfatický systém nefunguje dobře, snižuje se i celková obranyschopnost organismu, což se nejčastěji projevuje celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, nemocemi, únavou nohou a otoky.Masáží, jež působí na tento lymfatický systém lze podpořit detoxikaci, která pomáhá se všemi těmito neduhy.Jelikož lymfatický systém a žilní systém spolu úzce souvisí, lymfatická masáž pozitivně působí i při nedostatečnosti žilního systému – především jako prevence křečových žil.Dochází ke zlepšení posunu neokysličené krve v krevním řečišti. Krev se potom okysličuje rychleji a celkově dochází k oživení a ulehčení funkce celého cévního systému.

V našem masérském centru využíváme přístroj Ballancer, který je jedním z nejvyspělejších zařízení svého druhu a patří k absolutní špičce na trhu přístrojové lymfodrenáže. Výrobcem Ballanceru je firma Mego Afek, která přístrojovou lymfodrenáž jako jedna z prvních na světě sériově vyráběla (v 70.letech 20. století). Přístroj má dvě samostatné části – nohavice pro masáž spodní části těla a bundu pro masáž horní části části těla. Každý díl, tedy nohavice i bunda obsahují 24 komor, které jsou nezávislé a vzájemně se překrývají. Komory jsou vyrobeny z elastického materiálu pro dokonalé obepnutí masírovaných partií. Přístroj Ballancer má unikátní program Pre-Therapy, který před každou masáží uvolňuje lymfatické uzliny v tříslech (nohavice) a v podpažních jamkách (bunda).

Přínosy lymfodrenážní masáže:

  • výrazně zlepšuje funkci lymfatického systému
  • zmírňuje projevy celulitidy
  • při opakované aplikaci redukuje objem masírovaných partií
  • používá se jako účinný prostředek pro formování postavy
  • zvyšuje elasticitu pokožky
  • přispívá k přirozené detoxikaci organismu
  • stimuluje kolagenová vlákna ve spodních vrstvách kůže
  • podporuje metabolizmus
  • odstraňuje lymfedém (otok) dolních a horních končetin

Použití lymfatické masáže (lymfodrenáže) - indikace kosmetické

K zlepšování kosmetického vzhledu pokožky, zpomalení procesu stárnutí - prevence vrásek, odbourávání podkožního tuku - celulitidy. Lymfatická masáž se dá provádět jen na určitých částech těla nebo na těle celém. Pro dlouhodobý účinek je třeba absolvovat minimálně tři až pět ošetření během jednoho týdne až 14 dnů. Každý by měl počítat s tím, že se po účinné masáži může stávající stav na chvíli zhoršit. Jde o reakci těla na odstraňování toxických látek a vždy do několika hodin nebo několika málo dní vše negativní odezní. Nebojte se tedy v kůře pokračovat.



SM-systém

SM-systém

Cvičení SM systém je zkratka Stabilizace a Mobilizace páteře. Jedná se o tzv. spirální stabilizaci páteře, protože spirální svalové řetězce mají shodný směr svalových vláken jako vazivová vlákna v meziobratlovém disku v ploténce. Pomocí tohoto cvičení aktivujeme šikmé břišní svaly za současného protažení páteře směrem vzhůru. Tím odlehčujeme především meziobratlové ploténky a klouby. Meziobratlová ploténka je v podstatě část těla stejně jako svaly, kosti, vnitřní orgány a pro svoji správnou funkci potřebuje výživu díky dostatečnému přívodu krve, tzn. kyslíku, vitamínů a minerálů. Stlačená ploténka toto nemůže plnit z důvodu nesprávného držení těla při chůzi, dlouhého sezení u počítače, při nadměrném používání mobilů, a z důvodu nedostatku pohybu vůbec. 

 

Cvičení se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) hrazena zdravotní pojišťovnou. 

 

Cvičíme s elastickým lanem. Důvodem je, že elastické lano umožňuje rozsáhlý pohyb končetin proti malé, postupně rostoucí síle. Cvičíme bosí, používáme podložky vestoje, vsedě na židličkách, vkleče, cvičí se s hůlkami.

 

SM systém je dobře zvládnutelná a časově nenáročná metoda pro všechny, kteří trpí bolestmi páteře nebo chtějí bolestem páteře předejít. Uvolňuje bolesti v oblasti bederní, hrudní i krční a je také efektivní léčbou skoliózy v každém věku. Pomocí této metody uvolňujeme i problémy s velkými klouby, což jsou klouby kyčelní, kolenní a ramenní. Díky SM systému ovlivňujeme také klouby nohy i klenbu nožní. Protahujeme zkrácené svaly, ochablé zpevňujeme. Osvojíme si rovněž správné držení těla, rovnováhy a správný nácvik chůze. Toto cvičení je i účinnou prevencí přetížení páteře při sportu.

 

Kdo může cvičit? Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let až neomezeně – děti, ženy, muži, senioři, nevrcholoví i vrcholoví sportovci. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu

 

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány

 

Nabízíme pouze individuální cvičení!

 

V individuální hodině nejdříve provedeme kompletní analýzu pohybových návyků a vyšetření případných svalových disbalancí Na základě individuálního zjištění nastavíme cviky, které se postupně naučíte a které si pak budete moci cvičit i doma.



Stimulace akupresurních bodů

Stimulace akupresurních bodů

Podle dokumentů se akupresura vyvinula ve staré Číně a byla svépomocnou technikou při léčbě různých potíží. Staročínská medicína vychází z filozofie, která tvrdí, že všechny životní procesy jsou založeny na energii – základní životní síle, kterou přijímáme dýcháním a výživou. Tato energie (čchi) proudí v těle drahami (meridiány) a zásobuje tělesné orgány. Hlavních meridiánů je dvanáct párových a dva nepárové, probíhají částečně i na povrchu těla a leží na nich speciální akupunkturní body. Centry energie jsou takzvané čakry, kterých je sedm a leží přibližně v kolmé střední ose těla. Čakry a meridiány se navzájem spojují a ovlivňují.

 

Akupresurou rozumíme stimulaci akupunkturních bodů nejčastěji tlakem prstů ruky nebo tlakem jiných částí těla (loktem, kolenem). Lze použít i speciální akupresurní tlačítko či tyčinku. Tlakem můžeme stimulovat jak body na těle, tak body na uchu, případně i na plosce nohy v rámci reflexní terapie.

Oproti akupunktuře je akupresura víceméně povrchová stimulace. Její efekt je proto slabší. Výhodou je ale neinvazivnost metody, tedy že nedochází k porušení celistvosti lidské kůže. Díky tomu si ji mohou provádět po zaškolení i pacienti sami doma nebo v případě hůře dostupných bodů rodinní příslušníci. Další výhodou je, že ji lze provádět každý den, což je jistě časově i finančně velmi vítané. Ze zkušenosti platí, že i když stimulace akupresurou představuje pro tělo stimul slabý, při provádění často a pravidelně může být téměř stejně efektivní jako stimulace jehlou.

 

Důležité je si uvědomit, že mezi akupunkturou a akupresurou není zásadního rozdílu. Ten spočívá především jen v různé stimulaci bodů. Jinak obě metody fungují na stejných principech, využívají se stejná pravidla výběru bodů. Díky slabší stimulaci u akupresury nebude spektrum účinků tak široké jako u akupunktury.

 

Akupresurou se nejlépe ošetřují body, které leží blízko pod povrchem kůže (prsty, hřbet ruky, hřbet nohy) nebo ty, které leží např. proti kosti nebo kloubu. I když existuje více možností, jak akupunkturní bod tlakem ošetřit, my zde uvedeme ty nejzákladnější. 

 

  • Akupunkturní bod se nejčastěji ošetřuje tlakem prstů, lze použít i nehet (stimulace na uchu), loket, dlaň; použít lze i různé nástroje - tlačítka, tyčinky, kuličky, měděné plíšky, kaštany, náplasti se zrníčky, semínka kravince (Vaccaria), germaniové kuličky (sakamura) apod.
  • Tlak se obvykle vyvíjí kolmo na bod
  • Tlačit můžeme stále stejnou silou nebo intenzitu střídat (přitlačovat a povolovat)
  • Při první aplikaci se doporučuje tlak slabší, při dalších pak silnější
  • Doba aplikace tlaku na bod je nejčastěji kolem jedné minuty
  • Tlak na bod se uvolňuje pozvolna, nikoliv naráz


Uvolnění bolestivých stavů páteře

Uvolnění bolestivých stavů páteře

Jedná se o velmi účinné techniky k odstranění bolestí v oblasti páteře, které jsou cíleně vybrány ze školy japonské masáže shiatsu. Při práci se využívá práce na tzv. šlacho-svalových dráhách, některých reflexních bodů a také techniky protažení zkrácených svalů. Díky těmto způsobům je možné uvolnit i nejhlubší svalové vrstvy, které po provedení klasické nebo sportovní masáže zůstávají obvykle neuvolněné. Uvolňuje bloky páteře a bolestivé stavy zad, zatuhlá ramena či bolestivé stavy loktů.

Uvolnění zad se provádí se ve volném oblečení, uvolnění ramen a loktů ve spodním prádle na lehátku, bez použití olejů.

 

Kdy nedoporučujeme:

  • bolesti a potíže nejasného původu, včetně bolesti a selhání srdce
  • infekční a nádorové onemocnění
  • stavy těžkého vyčerpání
  • vysoký TK, menstruace, těhotenství a šestinedělí – možno provádět s omezením


Havajská masáž Lomi-Lomi

Havajská masáž Lomi-Lomi

Havajská masáž je označována za perlu masáží. Jedná se o tradiční masážní techniku, která se začala užívat na Havajských ostrovech a je odvozena od léčebné polynéské metody obnovení rovnováhy těla a mysli. Základem masáže jsou rytmické pohyby využívající nejen prsty a dlaně, ale i předloktí a lokty. Technika „Lomi-Lomi“ znamená v překladu „laskavé ruce“.

Havajská masáž vás dokonale uvolní, zbaví stresu a napětí a přivede vaše tělo i duši do harmonie a rovnováhy. Masáž působí příznivě na dýchací, svalový a trávící systém, podporuje krevní oběh a tok lymfy. Je to jemná a nádherná relaxační masáž.

  

Havajská masáž Lomi-Lomi využívá velmi plynulých, měkkých i hlubokých technik. Oproti klasické masáži využívá havajská masáž nejen dlaně těla, který vychází z havajského tance Hula. Masér doslova tancuje kolem klienta a provádí chvílemi dlouhé tahy přes celé tělo. Rytmus masáže střídá krátké a dlouhé tahy, pomalé a rychlé pohyby, jemné a pevnější doteky a připomíná vlny havajského moře. Zážitek je umocněn exotickou vůní masážních olejů.

 

Výsledný účinek:

  • odstraňuje bolest ve svalech a kloubech,
  • podporuje proudění krve a mízy, zabraňuje působení škodlivých látek uvnitř těla,
  • napomáhá detoxikaci organismu,
  • urychluje hojení a uzdravování při výskytu křečových žil, bolestivých modřin nebo otevřených ran, při kožních infekcích nebo popáleninách, po operacích,
  • odstraňuje velké množství fyzických, mentálních a energetických blokád,
  • navozuje harmonii těla i ducha, tedy odstraňuje napětí, únavu a stres. Havajská masáž Lomi-Lomi odplavuje z těla černé myšlenky a přináší dobrou náladu a uvolnění

  

Kontraindikace: 

  • Masáž není vhodná při infekčních onemocněních, zánětech, pooperační stav,
  • onemocněních kůže, otevřené rány, modřiny, popáleniny
  • při křečových žilách,
  • těhotenství.


Kosmetické masáže

Kosmetické masáže

Jedná se o jednu z nejkomplexněji působících masáží. Obličej je ta část našeho těla, která bezprostředně reprezentuje naší osobnost. Málokdy si obličej zakrýváme, proto se jeho mimika, výraz a vzhled stal presentací naší osobnosti a hlavní součástí naší neverbální komunikace s okolím, které nás podle výrazu tváře poměrně přísně hodnotí. Nejenom, že nám podle obličeje odhadují věk, ale i to jakou máme povahu, kdo vlastně jsme. Výraz naší tváře určuje zda působíme na své okolí sympaticky.

Kvalitně provedená masáž:

  • omlazuje pleť a oddaluje proces jejího stárnutí
  • potlačuje tvorbu vrásek a vyrovnává pokožku okolo očí
  • odstraňuje stres a tím i tvrdé kontury tváře, naopak jej zjemňuje, činí nás mladší a svěžejší
  • působí blahodárně na psychiku prostřednictvím velkého množstí nervových receptorů
  • navozuje pozitivní pocit sebedůvěry, uvolnění a vnitřní radosti.

 



Tepelné zábaly

Tepelné zábaly

Tepelné zábaly jsou velmi vhodné před samotnou masáží. Dochází při nich k prohřátí a prokrvení těla. Následná masáž je pak jednodušší a mnohem účinnější. Tepelný zábal je velmi příjemná a účinná aplikace teplého kosmetického vodiče tepla na ruce, záda, stehna nebo chodidla. Dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Během zábalu dochází k předání tepla do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení a zvyšuje se její tonus, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy.

 

Použití:

  • při bolestivých chronických stavech revmatického nebo traumatologického původu,
  • při poruchách krevního oběhu a látkové výměny,
  • při bolesti kloubů a páteře,
  • při artróze,
  • při celulitidě,
  • při svalové kontraktuře (bolesti svalů, vyvolané přepětím svalů),
  • při problémech kůže (např. lupénka),
  • při detoxikaci těla

 

Kontraindikace:

  • horečnaté stavy a infekční onemocnění,
  • těžká onemocnění srdce a krevního oběhu,
  • vysoký krevní tlak, křečové žíly, přecitlivělost na teplo,
  • alergie na huminové kyseliny (obsah zábalu),
  • otevřená poranění kůže a jiná akutní onemocnění pokožky,
  • zánětlivé procesy, otoky

© 2016 - 2024 Všechna práva vyhrazena Unika Relax Ostrava, s.r.o.